Gramatyka rosyjska nie jest nam straszna!

4.03.2020 10:29

      W poniedziałek 2 marca 2020 roku w ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu odbył się IV Szkolny Konkurs Gramatyczny Języka Rosyjskiego- Gramatyka nie jest nam straszna.Konkurs został przeprowadzony w wersji komputerowej z wykorzystaniem strony internetowej www.rosyjski.slowka.pl i wymagał znajomości zasad odmiany czasowników nieregularnych, liczebników zbiorowych, przymiotników miękkotematowych, tworzenia trybu rozkazującego i umiejętności wykorzystania powyższych odmian w praktyce.

    W poniedziałek 2 marca 2020 roku w ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu odbył się IV Szkolny Konkurs Gramatyczny Języka Rosyjskiego- Gramatyka nie jest nam straszna.
Konkurs został przeprowadzony w wersji komputerowej z wykorzystaniem strony internetowej www.rosyjski.slowka.pl i wymagał znajomości zasad odmiany czasowników nieregularnych, liczebników zbiorowych, przymiotników miękkotematowych, tworzenia trybu rozkazującego i umiejętności wykorzystania powyższych odmian w praktyce.

    Zaproszeni do pracowni komputerowej nr 4 uczniowie klas IV poradzili sobie bardzo dobrze w praktyce. Celem konkursu było wyłonienie najlepiej posługujących się gramatyka rosyjską uczniów i zachęcenie do nauki tej ważnej części składowej języka obcego. Wśród uczestników biorących udział w gramatycznych łamigłówkach najlepsi okazali się:

1.Sitkiewicz Kacper
2.Roróg Aleksandra
3.Walczak Angelika

 

Życzę powodzenia w kolejnej edycji konkursu!

Jolanta Sikorska