Szkolne Rekolekcje Wielkopostne 2012

30.03.2012 9:02

W dniach 26-28 marca 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4  im. Władysława Grabskiego w Łowiczu, uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych w Bazylice Katedralnej w Łowiczu.

Tegoroczne Rekolekcje poprowadził ks. Zdzisław Sawka SM (Saletyn). Pouczył on młodzież o tym, że należy mieć otwarte uszy i oczy na Boga, szukać Chrystusa i chodzić Jego ścieżkami. Pierwszego dnia rekolekcji nauczył uczniów kilku dotąd nieznanych pieśni o tematyce religijnej. Drugi dzień był czasem pojednania się z Bogiem w Sakramencie Pokuty. Rekolekcjonista pomógł uczniom lepiej przygotować się do spowiedzi. Do Katedry zjechali się księża z całego Dekanatu Łowicz - Katedra, by udzielić łaski rozgrzeszenia młodzieży. Trzeciego dnia sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył ks. Zdzisław Sawka.

W lepszym przeżywaniu Rekolekcji pomagali: Łukasz Stańczyk - wykonał we wtorek Psalm responsoryjny, Weronika Wiśniewska przeczytała w środę modlitwę powszechną. Podczas Mszy św. służbę liturgiczną stanowili m.in.: Łukasz Galiński, Karol Kurczak, Kamil Kozieł, Damian Traut, Sebastian Kowalski oraz Piotr Sumiński - katecheta ZSP nr 2 oraz uczniowie z ZSP nr 4 wraz ze swoim nauczycielem religii.

Na zakończenie młodzież złożyła na ręce księdza rekolekcjonisty podziękowania za wygłoszone nauki oraz życzenia z okazji nadchodzących świąt  Zmartwychwstania Pańskiego.

Michalina Kosiorek