Certyfikowane Laboratorium Edukacyjne ECDL na Blichu

1.04.2012 9:55

logo

Miło nam poinformować, że w marcu 2012 r. nasz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP podpisał umowę z Polskim Towarzystwem Informatycznym dot. Funkcjonowania Laboratorium Edukacyjnego ECDL w ramach realizacji projektu.

"Doskonalenie kompetencji kluczowych i zawodowych uczniów ZSP nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki w Łowiczu"
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Umowa ta umożliwia przeprowadzanie egzaminów na Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych w zakresie ECDL START, ECDL Core. Laboratorium ECDL znajduje się w budynku B w sali komputerowej nr 1 wyposażonej w 15 stanowisk komputerowych z zainstalowanym oprogramowaniem egzaminacyjnym ECDL czyli Systemem Operacyjnym Windows Vista i MS Office 2007.

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jest zaświadczeniem, iż jego posiadacz potrafi wykorzystywać oprogramowanie i narzędzia stosownie do rodzaju wydanego certyfikatu.

Certyfikat ECDL jest dokumentem międzynarodowym, jednolitym na całym obszarze jego funkcjonowania. W ideę działalności fundacji Europen Computer Driving Licence włączyło się już 146 państw. Gwarantuje to, że certyfikat taki jest honorowany na terenie całej UE.

Serdecznie zapraszamy na kursy informatyczne organizowane przez Naszą jednostkę kształcenia kursowego oraz na egzaminy ECDL pozwalające uzyskać uprawnienia z zakresu umiejętności komputerowych honorowane na całym świecie.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do egzaminu lub organizacją szkolenia, proszone są o kontakt z osobą odpowiedzialną za funkcjonowanie laboratorium:

mgr Maria Laska e-mail: laskamaryla@wp.pl

Krzysztof Łukasik