Konkursy, konkursy…

7.01.2020 18:56

W dniu 13. 11. 2019r. w ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Człowiek człowiekowi…” Organizatorem konkursu była biblioteka tejże szkoły. Konkurs był skierowany do uczniów klas I – IV, którzy mieli dokładnie zapoznać się z lekturą niżej podanych nowel polskich, a były nimi: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego. Konkurs miał charakter testu sprawdzającego znajomość powyższych lektur. W konkurencji wzięło udział łącznie 18 osób.

Największą liczbę punktów za odpowiedzi na pytania uzyskał Wiktor Domińczak z kl. I TMR p i to on został zwycięzcą Szkolnego Konkursu Czytelniczego „Człowiek człowiekowi…”

 

Również w grudniu 2019r. odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Kultura Bezpieczeństwa”, zorganizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Wzięła w nim udział Weronika Szymelfenig –uczennica klasy II TLB. Jego wyniki zostały ogłoszone w styczniu tego roku. Weronika za swoją pracę plastyczną otrzymała podziękowanie w formie dyplomu i nagrody.

 

Agnieszka Syryca