Młodzież z Blichu obejrzała spektakl w ŁOK

31.03.2012 15:28

Dnia 30 marca 2012 roku uczniowie klas maturalnych ZSP nr 2 RCKUiP wraz z opiekunami, udali się do kina "Fenix" na spektakl, będący adaptacją sceniczną książki Gustawa Herlinga-Grudzińskiego pt. "Inny świat"

W postać autora książki wcielił się Marek Tracz, u boku którego występowała Magdalena Jarek. Przedstawienie miało na celu przybliżenie odbiorcom, doświadczeń autora z czasu pobytu w sowieckich łagrach. Spektakl zrobił duże wrażenie na uczniach, którzy już zdążli omówić lekturę na lekcjach języka polskiego. Mimo to sztuka cieszyła się dużym zainteresowaniem ze stony widzów, nie tylko ze względu na treść i przesłanie, ale także ze względu na świetną grę aktorską.

Przedstawienie trwało godzinę, po zakończeniu uczniowie udali się do szkoły na zajęcia lekcyjne.

Marta Wasilewska