Obchodziliśmy EUROPE CODE WEEK

23.10.2020 18:43

W dniach 19 - 23 października 2020 r. uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych technikum informatycznego uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach EUROPE CODE WEEK.

Przygodę z programowaniem zaczęliśmy od zabawy interpretowanym wizualnym językiem programowania Scratch, gdzie za pomocą bloków kodowaliśmy grę. Następnie napisaliśmy w kompilowanym języku C++ program umożliwiający rozwiązywanie wybranych przez użytkownika quizów oraz zliczający punktu uczestnika gry. Z uczniami klas czwartych napisaliśmy aplikację internetową łączącą się za pomocą języka PHP z bazą danych. Aplikacja umożliwiała wprowadzanie danych do bazy oraz wypisywanie wybranych danych na ekran. Swoje zmagania z kodowaniem podsumowaliśmy napisaniem aplikacji dla systemu Android i iOS, których działanie testowaliśmy na własnych smartphonach. Zajęcia odbyły się za pośrednictwem MS TEAMS. Wzięło w nich udział 94 uczniów, którzy po powrocie do stacjonarnej formy zajęć otrzymają certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

Monika Danych