Zmarł przyjaciel blichowskiej szkoły ks. bp Józef Zawitkowski

30.10.2020 11:21

Ksiądz biskup Józef Zawitkowski, przyjaciel blichowskiej placówki odszedł do domu Pana 29 października 2020 r. w szpitalu w Warszawie. Miał 81 lat.

 

Informację o śmierci ks. biskupa przyjęliśmy ze smutkiem i żalem.

Składamy podziękowania ks. biskupowi za obecność w murach naszej szkoły, za Jego dobre słowo. Dziękujemy za każde Jego wzruszenie podczas szkolnych uroczystości, za każdy pocałunek złożony na sztandarze naszej placówki, za każdy przełamany opłatek wigilijny, za wszystkie złożone życzenia, za każdą sprawowaną mszę św. w intencji społeczności blichowskiej. - Bardzo was kocham – mówił Jego Ekscelencja za każdym razem, kiedy do nas przemawiał. Nie inaczej było podczas Jego ostatniej wizyty w naszej szkole. Było to tuż przed Bożym Narodzeniem, 20 grudnia 2019 r.. Z pozoru niczym nie wyróżniające się wydarzenie. Można powiedzieć, że jedno z wielu. Dziś już wiemy, że było jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne, bo ostanie….

W duchu pożegnania pozwolimy sobie zacytować, Księże Biskupie, fragment Twojego wiersza „Blichowiacy!” z książki pt. „Jak ja Was kocham moje Księżaki”:

Blichowiacy Kochani,

coście pokochali ziemię,

kolorowi, rozśpiewani,

Kościuszkowskich ludzi plemię.

 

Blichowiacy!

Matka Boska przypomina:

Pora siać,

Choćby pod wiatr

Siać dobre ziarno,

Byle nie chwast….

 

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, młodzież, pracownicy administracji i obsługi