Blichowiacy w Centrum Edukacyjno-Opiekuńczym

23.04.2012 16:59

Dnia 17 kwietnia 2012 r. delegacja Zespołu Pieśni i Tańca ,,Blichowiacy” wzięła udział w wizycie studyjnej w Centrum Edukacyjno-Opiekuńczym w Warszawie  odbywającej się z okazji Europejskiej Konferencji OMEP Szacunek dla dziecka. Wizyta w warszawskiej placówce odbywała się pod hasłem ,,Kultura regionalna’’.

Program artystyczny wykonały dzieci z Przedszkola nr 407 w Warszawie. W związku z tematyką wizyty przedstawiły tańce ludowe z wielu polskich regionów.
,,Blichowiacy’’ przywitali gości z różnych stron świata krótkim występem artystycznym prezentującym znane łowickie przyśpiewki i tańce. Przedstawiciele zagranicznych placówek oświatowych byli zachwyceni pokazem i nagrodzili ,,Blichowiaków” gromkimi brawami. Po występie chętnie oglądali łowickie stroje ludowe i rozmawiali o łowickich zwyczajach i obrzędach ludowych.
Do występu zespół przygotował p. Daniel Bogusz

Magdalena Piechowska - Malińska