Szkolenia kadry trenerskiej w projekcie „Wyższe kompetencje to lepsza praca i płaca”  

15.11.2020 17:16

W ramach projektu nr RPLD.11.03.01-10-0056/19 pn. ” Wyższe kompetencje to lepsza praca i płaca” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 zad. 10: Doskonalenie umiejętności/kompetencji/kwalifikacji nauczycieli kształcenia zawodowego ZSP2 w Łowiczu nauczyciele efektywnie podnoszą swoje kompetencje.

W dniu 10.10..2020 r. w pracowni gastronomicznej szkoły odbyło się pierwsze szkolenie grupy prowadzących zajęcia w klasach o profilu żywieniowym. Szkolenie poprowadził pan Marek Majerowski z firmy „Molekular” z Lublina. W programie 8-godzninnego szkolenia znalazły się następujące metody pozyskiwania żywności molekularnej: zasady obsługi i zamrażanie ciekłym azotem, zasady działania suchego lodu, zjawisko sublimacji w kuchni, sferifikacja metoda robienia kawioru smakowego, ravioli, żółtek smakowych i żelowanie. W szkoleniu uczestniczyły nauczycielki: pani Agnieszka Golan, pani Olga Kwapisz-Wojda, pani Urszula Surma.

W dniu 16. 10. 2020r. r w Międzynarodowej Szkole Sztuki Kulinarnej Ashanti w Łodzi, pani Iwona Bogusiewicz-Kuś uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym sporządzania i dekoracji tortów pt.: „Mój tort od A do Z”. Szkolenie przeprowadziła mistrzyni cukiernictwa pani Bożena Sikoń. Pod jej okiem, powstał tort rubinowy z orzechami pekan, porzeczką i słonym toffi.

W dniach 26-27.10.2020 r. panie: Agnieszka Golan, Olga Kwapisz-Wojda, Urszula Surma uczestniczyły, w tej samej szkole kulinarnej, w zajęciach pod kierukiem mistrza cukiernictwa pana Marcina Sudryka. W ciągu dwóch dni intensywnych zajęć wykonanały i udekorowały torty o następujących smakach: jabłkowo - czekoladowy, malibu, pistacjowo- truskawkowy, jogurtowy, egzotyczny i rumowe mirabelki.

Natomiast pani Katarzyna Mańkowska, również w ramach zadania 10 w.w. projektu, podjęła studia na kierunku: Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach kształcenia w zawodzie - Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego w Przemyślu.

Przed nauczycielami jest jeszcze wiele ambitnych wyzwań, które przyczynią się do podwyższenia kwalifikacji, poznania nowych metod pracy z uczniem oraz uatrakcyjnienia zajęć lekcyjnych. Przyczyni się to również do podwyższenia jakości pracy szkoły.

 

Edyta Kłak