Stypendium i nagrody za sukcesy sportowe dla dwóch uczniów

2.02.2021 12:07

Uczniowie Technikum nr 2 na Blichu Dawid Kowalczyk i Artur Pawłowicz mają osiągnięcia w łyżwiarstwie szybkim

Uczniowie są zawodnikami Uczniowskiego Klubu Sportowego "Błyskawica" w Domaniewicach i zdobywają wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym. Zdaniem ich trenera pana Mieczysława Szymajdy zasługują na wyróżnienie. Dawid Kowalczyk jest uczniem 2 klasy, kształci się w zawodzie technik logistyk (2 LAp) i zostanie mu przyznane stypendium przez Urząd Gminy Domaniewice. Natomiast Artur Pawłowicz z klasy 3 TAM i kierunku technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki otrzyma nagrody z Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego w Łowiczu. Obaj trenują short track, czyli łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim, jedną z najmłodszych wyczynowych dyscyplin sportów zimowych. Zawody w short tracku rozgrywane są od zimowych igrzysk olimpijskich w 1988 w Calgary, ( Kanada) - wówczas zaistniała jako dyscyplina pokazowa. W sezonie letnim Dawid w UKS trenuje dodatkowo rzut oszczepem.

Jednym z warunków otrzymania zarówno stypendium sportowego jak i nagrody jest otrzymanie zadowalających wyników w klasyfikacji półrocznej w szkole, zarówno jeśli chodzi o ocenę z zachowania, jak i oceny z poszczególnych przedmiotów nauczania.

Załączone zdjęcie zostało wykonane w poprzednim sezonie podczas krajowych zawodów w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim.

Gratulujemy Dawidowi i Arturowi dotychczasowych sukcesów i życzymy dalszych, jeszcze lepszych!

 

Elżbieta Wojtyna