Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny - Sukcesem uczniów naszej szkoły

10.05.2012 11:35

W dniu 14 kwietnia 2012 r. uczniowie ZSP nr 2 RCKUiP w osobach Michał Bury, Adam Przybylski oraz Łukasz Chojecki zdobyli trzecie miejsce w Skierniewicach w Ogólnopolskich Eliminacjach Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego powiatów skierniewickiego,łowickiego, rawskiego, kutnowskiego, łęczyckiego. Tym samym zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich.

Wszyscy wymienieni uczniowie uczęszczają to Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Zawody Turnieju składają się z następujących konkurencji: testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji, sprawdzianu wiedzy z udzielania pierwszej pomocy, sprawdzianu obsługi motoroweru oraz sprawdzianów praktycznych z jazdy motorowerem po torze sprawnościowym oraz jazdy samochodem po torze sprawnościowym z zamontowanym talerzem Stewarda. Dodatkowo uczeń Michał Bury zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej Turnieju.

25 kwietnia ww. uczniowie brali udział w Wojewódzkich Eliminacjach Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego tym razem w Piotrkowie Trybunalskim. W tamtejszym WORDzie potwierdzili swoje wysokie umiejętności i bardzo dobre przygotowanie zdobywając jako drużyna pierwsze miejsce. Ogółem startowało około sześćdziesięciu uczestników wielu drużyn z terenu województwa łódzkiego. Cała drużyna w ten sposób zakwalifikowała się do finałów turnieju które odbędą się w Żaganiu w dniach 31.05-2.06.2012r.

Mariusz Szewczyk