Świat popsuł się przed pandemią - przekonali się uczniowie z 3 klasy technikum agrobiznesu, uczestnicząc na żywo w e - seminarium "Ekonomia wobec kryzysów"

16.02.2021 12:31

Aby umożliwić lepsze przygotowanie do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, który odbędzie się już w następnym tygodniu, w dniu 16 lutego 2021 r. Polskie Towarzystwo Ekonomiczne zorganizowało konferencję online. Prelegentami byli zarówno specjaliści z wyższych uczelni, jak i z instytucji polskich i europejskich. Przeanalizowali współczesne problemy na świecie oraz zaprezentowali rozwiązania w warunkach kruchości gospodarki.

Okazuje się, że przy odpowiednim zarządzaniu, innym niż dotychczas stosowano, pandemia może być szansą dla firm z określonych branż. Przedstawiono też sposoby dofinansowania działalności przedsiębiorstw oraz pomoc dla tych, którzy „nie wiedzą, jak wsiąść do tego pociągu”. Omówiono zasady zielonego zarządzania zasobami ludzkimi według reguł zrównoważonego rozwoju społeczeństw, ale w warunkach cyfryzacji procesów i coraz bardziej wirtualnej rzeczywistości.

Prowadząca pani Zofia Sepkowska – prezes łódzkiego PTE zapowiedziała, że spotkania tego rodzaju będą odbywać się cyklicznie.

 

Elżbieta Wojtyna

Pliki do pobrania: