Maturzyści na zajęciach z matematyki w ramach projektu unijnego.

22.02.2021 13:09

W ramach, realizowanego w naszej szkole, projektu unijnego „ Wyższe kompetencje to lepsza praca i płaca”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego , od października 2020 r. odbywają się „ Zajęcia z zakresu przygotowania do matury z matematyki na poziomie podstawowym”.

W kursie uczestniczy 38 uczniów klas czwartych technikum, podzielonych na trzy grupy. Zajęcia prowadzone są przez nauczycielki matematyki, panie: Elżbietę Kołaczek, Jolantę Dębską i Magdalenę Gasińską. Odbywają się po lekcjach lub w soboty w zależności od grupy. Kurs obejmuje 60 godzin lekcyjnych, w trakcie których uczniowie mają możliwość powtórzenia całości materiału obowiązującego na maturze. W ramach projektu uczniowie otrzymali zbiory zadań maturalnych, z których korzystają na zajęciach. Ze względu na pandemię koronawirusa, część zajęć odbywała się za pomocą platformy Teams. Od grudnia, uczniowie mogą znów uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych. Maturzyści chętnie biorą w nich udział, tym bardziej, że matura jest coraz bliżej. Życzymy uczniom jak najlepszych wyników i realizacji planów związanych z pracą czy dalszą edukacją.

Jolanta Dębska