Podsumowanie zajęć przeprowadzonych w zakresie kursu dietetycznego w ramach projektu unijnego “Wyższe kompetencje to lepsza praca i płaca”

24.02.2021 20:22

Podczas realizowanego w naszej szkole projektu unijnego “Wyższe kompetencje to lepsza praca i płaca” Odbyły się zajęcia z kursu dietetycznego od dnia 21.10.2020 do 17.02.2021.

W kursie uczestniczyło osiem uczennic klas gastronomicznych. Zajęcia zostały przeprowadzone przez nauczycielki zajęć praktycznych. Kurs został podzielony na dwie części teoretyczną i praktyczną. Na części teoretycznej uczestniczki rozszerzały swoją wiedzę na temat dietetyki. Między innymi poznały one różne rodzaje diet, nauczyły się przeprowadzać analizy produktów spożywczych, liczyli kaloryczność posiłków. W części praktycznej nasze praktykantki tworzyły rozmaite dania dla wszelkich rodzajów diet. Były to między innymi diety dla cukrzyków, wegan czy dieta niskotłuszczowa. Podczas zajęć została przeprowadzona anonimowa diagnoza wstępna i końcowa, która miała na celu sprawdzenie wiedzy zdobytej podczas kursu. W końcowym etapie każda z naszych praktykantek musi odbyć jednomiesięczne praktyki w restauracji.

Iwona Bogusiewicz-Kuś