Sukces Patryka Parysa w V Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Bliżej Pszczół" !!!

29.03.2021 23:16

Patryk Parys – uczeń klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu w ZSP nr 2 CKZ im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu już po raz trzeci rywalizował z najlepszymi pszczelarzami z całej Polski o laury w finale V Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Bliżej Pszczół".

Głównym organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła w Lublinie. Współorganizatorami konkursu są: Instytut Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu na Wydziale Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II oraz Technikum Pszczelarskie w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.

W związku z trwającym stanem epidemii COVID-19 finał konkursu przeprowadzony został w formie zdalnej.

W czwartek 25 marca 2021 r. o godzinie 12:00,Patryk wraz z 38 finalistami z całej Polski(w kategorii szkół ponadpodstawowych) przystąpił do testu online.  Mimo poważnych problemów technicznych, przez które Patryk stracił 10 minut cennego czasu, udało mu się uzyskać aż 80% punktów i uplasować się na czołowej pozycji w kraju.

 

Patrykowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Kowalska