Zajęcia w Pracowni Edukacji Mechatroniki

2.06.2012 22:05

logo

W dniu 30 maja 2012 roku uczniowie klasy II Technikum Informatycznego byli na wycieczce w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w ramach realizacji projektu:

"Doskonalenie kompetencji kluczowych i zawodowych uczniów ZSP nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki w Łowiczu"

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych w formie prezentacji w Pracowni Edukacji Mechatroniki w ramach projektu unijnego w zakresie „Doskonalenie kompetencji kluczowych i zawodowych uczniów w ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu”. Uczniowie, mieli możliwość obserwowania jak również samodzielnej pracy, poznania systemów, urządzeń i elementów mechatronicznych obecnych w takich dziedzinach techniki jak: elektropneumatyka, elektrohydraulika, sterowniki programowalne, robotyka, napędy elektryczne, modelowanie procesów produkcyjnych czy technika regulacji analogowej.
Stanowiska te wyposażone są w oprogramowanie i sprzęt specjalistyczny firm FESTO DIDACTIC i SIEMENS.

Opiekunami były nauczycielki: Ilona Kosiorek i Milena Wojda-Wróbel.

Krzysztof Łukasik