„WARSZTATY BARMAŃSKIE”

21.06.2021 23:18

W dniu 18.06.2021r uczniowie uczestniczący w projekcie „Wyższe kompetencje to lepsza praca i płaca” z klas III TŻiUG, IIITTŻ i IITT chcący pogłębić swoje umiejętności w zawodzie barman uczestniczyli w warsztatach na terenie naszej szkoły.

W nowej pracowni „Obsługi konsumenta” w bud. B wyposażonej ze środków projektu młodzież mogła pod okiem zaproszonych na warsztaty zawodowych barmanów z „Ogólnopolskiej Szkoły Barmanów” zgłębiać tajniki zawodu oraz zaznajomić się z obsługą nowoczesnego sprzętu.

Przeprowadzone zajęcia okazały się niezmiernie efektowne i pomocne grupie uczniów, którzy w nich uczestniczyli. Prowadzący niezwykle barwnie i rzeczowo wprowadzili uczestników w świat barmaństwa, dzieląc się swoim bardzo bogatym doświadczeniem zawodowym. Uczniowie zaskoczeni byli, że zawód barmana jest zawodem twórczym, bazującym na wielu dziedzinach nauki, czego dowodem był pokaz sporządzania różnokolorowych drinków z niezwykłymi dekoracjami.

Kreatywność, otwartość i zaangażowanie barmana poparte gruntowną wiedzą i doświadczeniem, to podstawa sukcesu w tym zawodzie, czego mogli dowiedzieć się od prowadzących uczestnicy warsztatów.

Wszystkim uczniom bardzo przypadła do gustu ta forma nauki, gdzie teoria łączy się z praktyką w warunkach jak najbardziej zbliżonych do profesjonalnego baru, a wszystko to dzięki środkom unijnym, z których powstała nasza nowa, piękna pracownia. Mamy nadzieję, że w przyszłości zainteresowani tą formą szkoleń uczniowie będą w niej mogli uczestniczyć wielokrotnie.

Przeprowadzone warsztaty były podsumowaniem dwóch edycji „ Kursu barmańskiego”, w którym brało udział 16 uczniów. Kurs był prowadzony przez p. Agnieszkę Golan i p. Urszulę Surma i odbywał się na terenie naszej szkoły przez cały rok szkolny.

Urszula Surma