Sukces w konkursie  „Pierwsza Pomoc – Uczniowie uczą się ratować życie”.

22.06.2021 22:27

W dniu 22 czerwca trójka uczniów naszej szkoły wzięła udział w I Powiatowym Konkursie „Pierwsza Pomoc – Uczniowie uczą się ratować życie”.

Turniej został zorganizowany przez Zarząd Powiatu Łowickiego we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Powiatową Policji w Łowiczu, Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego w Łodzi oraz OSP Pilaszków.

Celem konkursu było nie tylko wzięcie udziału w turnieju szkół, ale przede wszystkim uzmysłowienie uczniom jakie niebezpieczeństwa mogą nas spotkać podczas wypoczynku nad wodą i jak w razie wypadku udzielić osobom poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej składał się z dwóch konkurencji w której trzeba było za każdym razem pomóc osobie poszkodowanej z różnymi dolegliwościami. Nasi uczniowie w pierwszym zadaniu musieli przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie. W drugim zadaniu zabezpieczali ranę z tak zwanym „ciałem obcym” utkwionym w nodze osoby rannej. Liczba zebranych punktów pozwoliła naszym uczniom na zajęcie trzeciego miejsca na podium w związku z czym możemy się cieszyć kolejnym ważnym sukcesem naszych podopiecznych i kolejnym pucharem.

Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowy medal, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

W turniej wzięli udział Krystyna Muras z klasy II TLBg, Szymon Gać z klasy II TIBg i Łukasz Jabłoński z klasy III TAM, którym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Katarzyna Charążka oraz pan Kamil Szkup.

Kamil Szkup