Wielki sukces młodzieży z Blichu w Finale OWiUR

7.06.2012 10:34

W dniach 01-02.06.2012 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem pod Garwolinem odbył się XXXVI Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (OWiUR).
W eliminacjach brali udział następujący uczniowie naszej szkoły: Martyna Gajda z klasy III Technikum Turystyki Wiejskiej, Katarzyna  Rolewska z klasy III Agrobiznesu oraz Maciej Nowakowski z klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

Martyna Gajda w bloku: ogrodnictwo, uplasowała się na 10 miejscu. Katarzyna Rolewska natomiast w bloku: produkcja zwierzęca, zajęła 4 miejsce. Jak  sami nauczyciele przygotowujący uczennicę do Olimpiady, sukces jest tym większy, że w szkole blichowskiej nie ma klas o profilu ogrodniczym ani weterynaryjnym. Maciej Nowakowski z kolei w bloku: mechanizacja rolnictwa, zajął wysokie 11 miejsce. Nadmienić trzeba, że od czołówki dzieliło go jedynie kilka punktów.

Z racji osiągniętych wyników uczniowie: Katarzyna Rolewska i Maciej Nowakowski zostali objęci stypendium Fundacji Banku Gospodarki Żywnościowej.

Nauczycielami przygotowującymi uczniów do tegorocznej edycji OWiUR byli: p. Anna Kowalska, p. Agnieszka Brzozowska, p. Mariusz Szewczyk oraz p. Stanisław Pietrzak.

Gratulujemy sukcesów!

Agnieszka Brzozowska