Uczyli się od najlepszych

18.06.2012 9:43

logo

Dnia 1 czerwca 2012r. uczniowie z klas II i III Technikum Logistycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP w Łowiczu wraz wychowawcami Agnieszką Leśniewską Pisarek i Waldemarem Osicą ( nauczycielami przedmiotów zawodowych) odwiedzili firmę logistyczną Damco w Mszczonowie.

Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu:

"Doskonalenie kompetencji kluczowych i zawodowych uczniów ZSP nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki w Łowiczu"
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Młodzież zapoznała się z historią firmy logistycznej oraz światowej klasy rozwiązaniami w zakresie projektowania, integrowania, zarządzania i rozwijania łańcuchów dostaw opartych na nowoczesnych metodologiach wspieranych przez systemy dające przejrzystość i dostępność do bieżących informacji w każdym z ogniw łańcuchów. Firma Logistyczna Damco jest jednym z największych światowych dostawców rozwiązań logistycznych. Od ponad 20 lat dostosowuje swoją ofertę do indywidualnych potrzeb klientów, gwarantując wysoką jakość obsługi. Młodzież z naszej szkoły została fachowo oprowadzona po magazynie firmy Damco, gdzie zapoznała się z nowoczesnymi technikami składowania w regałach rzędowych, oznaczeniami jakie stosowane są przez firmę oraz rampami magazynowymi, planami pracy pracowników firmy, korytarzami transportowymi, zasadami przechowywania towarów, które wymagają odpowiednich temperatur w magazynie oraz przepisami BHP.

Agnieszka Leśniewska- Pisarek