Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1.09.2021 19:11

– Przyszliście do dobrej szkoły – tymi słowami Jerzy Zabost, Dyrektor ZSP nr 2 zwrócił się do nowych uczniów. Życząc wszystkim sukcesów, podkreślił, że ważna jest nie tylko nauka, ale też budowanie więzi koleżeńskich oraz rozwój kompetencji poprzez udział w szkolnych kołach zainteresowań.

Dla 725 uczniów i ponad 70 pedagogów oraz pracowników obsługi zaczął się nowy rok szkolny na Blichu. W środę, 1 września, odbyły się uroczystości z tej okazji. Dyrektor powitał po wakacyjnej przerwie uczniów klas starszych, a nowo przyjętym przedstawił wychowawców. Przedstawiciele firmy Maspex wręczyli dyplomy tegorocznym stypendystom. Odczytana została również treść listu Ministra Edukacji Narodowej na rozpoczęcie roku szkolnego. Zorganizowane w dwóch turach akademie były okazją do przypomnienia kampanii wrześniowej i uczczenia pamięci poległych nauczycieli oraz wychowanków szkoły. Natomiast ustępujący z funkcji przewodniczący Rady Rodziców otrzymał podziękowania za trzyletnią pracę na rzecz szkoły.

W akademiach z okazji rozpoczęcia roku szkolnego wzięła udział niemal cała szkolna społeczność: wspomniany dyrektor Jerzy Zabost, wicedyrektor Maria Elżbieta Tataj, wicedyrektor Piotr Słoma, kierownik praktycznej nauki zawodu Edyta Niedzielska, nauczyciele dydaktycy, pracownicy obsługi i przedstawiciele rodziców. Uroczystość uświetnili przybyli goście: Jarosław Samsel, Dyrektor Generalny Zakładu Agros Nova w Łowiczu oraz Adam Pawluk, Dyrektor Zakładu Łowicz.

Pamiętamy …

- Wrzesień to czas radosny dla szkoły, ale też trudny, bo przywołuje bolesne wspomnienia z historii naszego narodu - mówił dyrektor Jerzy Zabost podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego. Opowiedział zebranym o znajdujących się na terenie szkoły tablicach, upamiętniających poległych nauczycieli i wychowanków szkoły, oraz głazie i Dębie Pamięci „Józef” ku czci kapitana Józefa Łebkowskiego zamordowanego strzałem w tył głowy w Katyniu w 1940 r. W tych miejscach delegacja uczennic z klasy trzeciej technikum złożyła kwiaty i zapaliła symboliczne znicze.

W 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty z września 1939 roku. Przywołane zostały również nazwiska nie żyjących już dyrektorów i nauczycieli szkoły. Minuta ciszy podczas uroczystości była wymownym hołdem dla pedagogów i wychowanków, którzy oddali życie za ojczyznę oraz tych, którzy odeszli od nas w ostatnich latach.

 

Stypendyści firmy Maspex

Technikum nr 2 kształcące w zawodzie technik technologii żywności od kilku lat jest objęte patronatem firmy Maspex. Uczniowie nie tylko mają możliwość uzyskania stypendiów, ale też odbywają płatne praktyki na terenie zakładów firmy w Łowiczu oraz uczestniczą w wartościowych szkoleniach zawodowych.

Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego Jarosław Samsel Dyrektor Generalny Zakładu Agros Nova w Łowiczu oraz Adam Pawluk, Dyrektor Zakładu Łowicz wręczyli najlepszym uczniom pamiątkowe dyplomy, gratulując wyników i życząc dalszych sukcesów. Dodajmy, że osoby, które uzyskały średnią ocen 4,00 i powyżej będą otrzymywać stypendia w wysokości 250 zł miesięcznie przez okres jednego roku.

Tegoroczni stypendyści to: kl. I TTŻ - Karolina Majer, Daria Duranowska, Szymon Król, Kinga Koza, Wiktoria Wójcik, Ewa Nasalska, Klaudia Dobrogowska; kl. II TTŻ - Patrycja Białkowska, Patrycja Dańczak, Justyna Bura, Karolina Pęszko, Dawid Okoniewski, Lidia Siekiera; kl. III TTŻ - Natalia Kozakiewicz, Kinga Białek, Martyna Kwiatkowska, Łucja Letka, Paulina Kudelska.

 

Pożegnanie przewodniczącego rady rodziców

Piotr Bojski po trzyletniej pracy na stanowisku Przewodniczącego Rady Rodziców ZSP nr 2 podziękował dyrekcji, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz rodzicom za zaufanie, jakim został obdarzony, za wspieranie inicjatyw i współpracę. Na nowy rok szkolny życzył młodzieży sukcesów i samych dobrych ocen, a pedagogom - m.in. cierpliwości.

Piotr Bojski jest absolwentem Blichu. W tej szkole nie tylko spędził młodość, ale też poznał swoją żonę. Przez ostatnie lata wspierał nas swoją wiedzą i doświadczeniem. Dyrektor Jerzy Zabost złożył na ręce przewodniczącego podziękowania za pracę dla dobra uczniów, działania na rzecz rozwoju i promocji szkoły oraz za pomoc w doposażaniu placówki.

 

Blich łączy tradycję i nowoczesność. Szanujemy naszą spuściznę i śmiało patrzymy w przyszłość. Takie też było uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.

Niech to będzie dla nas wszystkich dobry rok!

 

Zdjęcia Krzysztof Łukasik

Iwona Bielecka