Poślizg kontrolowany

18.06.2012 9:58

W dniach 31.05-2.06.2012r. uczniowie ZSP Nr2 RCKUiP w Łowiczu Michał Bury, Jakub Haczykowski oraz Adam Przybylski wzięli udział w Finale Ogólnopolskich Eliminacji Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Szprotawie.

W zmaganiach brało udział szesnaście najlepszych drużyn z całego kraju, po jednej z każdego województwa. Nasza drużyna w eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim, uzyskała najlepszy wynik. W Szprotawie konkurencja była bardzo silna. Drużyna z naszej szkoły uzyskała dwunastą lokatę. Oprócz typowych zmagań organizatorzy turnieju zaoferowali dodatkową konkurencję, w trakcie której jeden z przedstawicieli drużyny mógł przećwiczyć niebezpieczne manewry na drodze, takie jak gwałtowne hamowanie po łuku i na prostym odcinku przy różnych prędkościach pojazdu. Utrudnienie polegało na tym, że tor, po którym poruszał się pojazd był śliski. Uczestnicy korzystali z jednego z nielicznych w kraju torów o odpowiedniej konstrukcji polewanego wodą w takiej ilości, że na powierzchni tworzyła się jednolitej grubości warstwa poślizgowa, dość skutecznie utrudniająca wykonywanie typowych manewrów kierowania pojazdem samochodowym. W konkurencji tej startował Michał Bury, który zajął jedno z czołowych miejsc.

Piotr Sumiński