5 września 2021r. X edycja Narodowego Czytania w Powiecie Łowickim

10.09.2021 8:10

Nasza szkoła została zaproszona do udziału w wydarzeniu, jakim jest Narodowe Czytanie. Uroczystość Narodowego Czytania w Powiecie Łowickim zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu na dziedzińcu Muzeum w Łowiczu. Impreza miała charakter plenerowy.

Była to już dziesiąta edycja ogólnopolskiej akcji polegającej na publicznym czytaniu wybranego dzieła literackiego. Tegoroczną lekturą była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Po powitaniu przybyłych gości przez dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Łowiczu Renatę Frączek, głos zabrał starosta łowicki Marcin Kosiorek, który zwrócił uwagę na warstwę językową dzieła i jego przesłanie.

Wysłuchaliśmy fragmentów sztuki w wykonaniu seniorów z koła literacko-dramatycznego przy Łowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz grupy teatralnej „Uśmiech Seniora” z Klubu Seniora „Radość”. Uroczystość zakończyła się koncertem kwartetu smyczkowego „Luna.

Dziękujemy organizatorom za ciekawą formułę tegorocznego Narodowego Czytania. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy przy lekturze kolejnego dzieła literatury polskiej.

tekst na podstawie informacji zamieszczonych na stronie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu

 

Agnieszka Clare