Silna ekipa Blichu na targach rolniczych Agro Show 2021

28.09.2021 7:43

Po długiej przerwie, spowodowanej obostrzeniami związanymi z sytuacją pandemiczną w kraju, termin targów poznańskich doczekał się realizacji 24.09.-26.09.2021r.

Dzięki wspólnej inicjatywie nauczycieli - w wycieczce wzięli udział uczniowie większości klas mechanizacyjnych ZSP nr 2 w Łowiczu. Młodzież, kształcąca się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w licznej grupie – ponad 100 osób, uczestniczyła w piątek 24.09.2021 w wyjeździe na targi Agro Show do Bednar k/Poznania. Organizatorzy zadbali o to, by wystawa była interesująca, ciekawa i uwzględniała także procedury bezpieczeństwa.

Uczniowie mieli możliwość oglądania nowoczesnych specjalistycznych maszyn rolniczych. Chętnie i z zaciekawieniem przysłuchiwali się wykładom i prezentacjom na panelach dyskusyjnych. Zwiedzali stanowiska wiodących, czołowych przedstawicieli firm branżowych na rynku europejskim i światowym. Zadawali pytania dotyczące parametrów technicznych wymagań, wydajności i możliwości osiągów maszyn. Śmiało dosiadali nowoczesnych ciągników rolniczych, brali udział w pokazach pracy i możliwości maszyn. Wielu z nich wzięło udział w konkursach i zabawach organizowanych przez wystawców, dzięki czemu zdobyli pamiątki i nagrody, które zabrali ze sobą do domu. Bogata i bardzo szeroka oferta wystawy bardzo wzbogaciła wiedzę uczniów i dała ciekawe doświadczenie zawodowe. Niektórzy z uczestników nawiązali kontakty z przedstawicielami handlowymi maszyn i środków do produkcji rolniczej, negocjowali też ceny i warunki ich zakupu.

Wszyscy z zadowoleniem, z pełnymi od wiedzy głowami i obdarowani prezentami od wystawców, wrócili do szkoły, gdzie zakończył się ten pełen wrażeń dzień.

 Wyjazd uczniów został sfinansowany w ramach projektu "Wyższe kompetencje to lepsza praca i płaca."

Katarzyna Mańkowska