Wycieczka do fabryki maszyn rolniczych ,,Bury”

20.06.2012 10:29

logo

Dnia 13 czerwca 2012 roku uczniowie klasy II TMR a wybrali się wraz z opiekunami: Mariuszem Szewczykiem Adamem Kaczmarczykiem i Jerzym Gałajem do fabryki maszyn rolniczych ,,Bury” w Kutnie. Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu:

"Doskonalenie kompetencji kluczowych i zawodowych uczniów ZSP nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki w Łowiczu" Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Uczniowie mogli zobaczyć nowe technologie produkcyjne, przede wszystkim nowoczesnych opryskiwaczy polowych, sadowniczych, samojezdnych oraz bron talerzowych wraz z wałami strunowymi. Zainteresowani mogli zobaczyć jak krok po kroku powstaje np. opryskiwacz, obejrzeć nowoczesne maszyny pomagające w pracy pracownikom zakładu (automatyczne spawarki, prasy hydrauliczne), zrozumieć zasadę działania tych maszyn, poznać nowe rozwiązania technologiczne, zobaczyć stanowiska oraz pracę pracowników. Uczniowie dostali także małe upominki, takie jak: długopisy, torby z logo firmy.

Krystian Wójcik