Uczestnicy koła programistycznego wystartowali w międzynarodowym konkursie Bóbr - Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu

30.09.2021 15:09

Dnia 30.09 br. uczniowie klasy 1 Technikum programistycznego oraz 3 Technikum informatycznego, wzięli udział w konkursie z zakresu informatyki, technologii informacyjnej i komunikacyjnej oraz algorytmiki i programowania.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. (źródło www.bobr.edu.pl ). Zadania mają charakter testowy. Dotyczą budowy komputerów, oprogramowania użytkowego, rozwiązywania sytuacji i problemów z życia codziennego oraz przedmiotów nauczania m.in. matematyki. W zmaganiach konkursowych uczestnicy konkursu wykazują się również umiejętnością algorytmicznego myślenia.

Wygrana w konkursie zapewni udział w projekcie Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu, poprzez zaproszenie na koła projektowe lub obóz naukowo- treningowy. Wstępne wyniki poznamy już 1.10 br. , a ostateczne listy Laureatów i uczniów wyróżnionych zostaną opublikowane 7.10. Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

Opiekunki konkursu:
Anna Kosmowska
Monika Danych