Zajęcia z goglami VR wstępem do obchodów EUROPE CODE WEEK

15.10.2021 13:45

Nowoczesna technologia, którą wykorzystuje się już do nauki na polskich uczelniach wyższych, zagościła również w szkole na Blichu. Z inicjatywy p. Moniki Danych oraz p. Damiana Malejki w pierwszym tygodniu Europejskiego Tygodnia Kodowania w klasach technikum informatycznego oraz technikum programistycznego odbyły się zajęcia z wykorzystaniem gogli VR. 

Okulary wirtualnej rzeczywistości pozyskali w poprzednim roku szkolnym dla naszej szkoły p. Magdalena Drobnik - Pudłowska oraz p. Leszek Skórski w ramach projektu edukacyjnego "Wyższe kompetencje to lepsza praca i płaca". Gogle VR, po podłączeniu do komputera, pozwalają użytkownikowi poczuć się jak bohater gry, filmu lub programu komputerowego. Dzięki odpowiedniej technologii odczytują w czasie rzeczywistym ruchy człowieka np. głowy, rąk, dłoni oraz całego ciała. Odpowiednio zastosowane oprogramowanie może wprowadzić na zajęcia nowy element wirtualizacji, wzbogacając lekcje o niedostępne do tej pory ćwiczenia i przykłady.

Przygodę kodowania w ramach EUROPE CODE WEEK będziemy kontynuować m.in. na zajęciach otwartych koła programistycznego w dniach 18.10.2021 r. oraz 20.10.2021 r. Uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie zbudować i zaprogramować robota. Wspólnie z uczniami napiszemy również aplikacje na Androida oraz grę w języku C++. Wszystkim życzymy niezapomnianej przygody i dobrej zabawy podczas kodowania.

Monika Danych