Spotkanie klas IV technikum na Blichu z doradcą zawodowym w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Karier

18.10.2021 18:59

W dniach 18-22 października 2021 obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Karier. W ramach tego wydarzenia uczniowie klas IV technikum informatycznego A i B oraz klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych spotkali się z przedstawicielką Powiatowego Urzędu Pracy w Łowiczu.

Pani Monika Danych, wychowawczyni klasy IV TIB,  podjęła współpracę z doradcą zawodowym PUP w Łowiczu p. Izabelą Haczykowską - Wilk oraz z wychowawczyniami klas IV TIA p. Iloną Kosiorek i IV TŻiUG p. Iwoną Bogusiewicz - Kuś, w celu wspierania wychowanków w planowaniu dalszej edukacji, odkrywania zasobów oraz talentów oraz budowania ścieżki kariery. Każdy z oddziałów klasowych odbył osobno dwugodzinną prelekcję połączoną z pokazem filmu oraz badaniem ankietowym predyspozycji do poszczególnych obszarów kariery zawodowej. Pani Izabela Haczykowska - Wilk zaprezentowała uczniom obszary wsparcia jakie oferuje PUP w Łowiczu osobom stawiającym pierwsze kroki na rynku pracy. Wspomniała m.in. o:

• stażach,
  • praktykach zawodowych,
  • pośrednictwie pracy, również z pracodawcami z całej Europy w ramach programu EURES,
  • szkoleniach finansowanych przez PUP
  • wsparciu oferowanym dla osób otwierających własną działalność gospodarczą.

Dzisiejsze wydarzenie stało się, dla naszych uczniów, okazją do przemyślenia swojej dalszej drogi rozwoju i kariery, którą za pół roku będą musieli pokierować. Życzymy im, aby ten czas pozwolił jak najlepiej przygotować się do mądrego kroczenia ścieżką dalszego rozwoju zawodowego.

Monika Danych