W szkole na Blichu odbyły się eliminacje XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

30.10.2021 18:52

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik technologii żywności oraz technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w I etapie tegorocznej OWiUR – olimpiady prestiżowej i najstarszej w Polsce. Udział w tej olimpiadzie cieszy się wielkim zainteresowaniem uczniów techników i liceów, gdyż wiąże się z wieloma nagrodami.

Pierwszy etap olimpiady składał się z części pisemnej, w której uczestnicy rozwiązywali test składający się z 60 pytań, oraz z części praktycznej, tzn. trzech zadań praktycznych.

28 października 2021 r. na Blichu ogłoszono wyniki I etapu tegorocznej OWiUR, przedstawiając imponujące zestawienie świadczące o bardzo dużej determinacji uczniów zmotywowanych wieloma sukcesami w poprzednich edycjach olimpiady.

Blok Liczba uczestników w bloku Nazwiska i imiona uczniów, którzy zajęli odpowiednio miejsca
Produkcja roślinna 11 1. Granosik Mateusz
Agrobiznes 18 1. Jabłoński Łukasz
    2. Bogusz Mateusz
    3. Jurga Patryk

Nauczycielami kierującymi przygotowaniem uczniów są: Anna Kowalska, Iwona Bogusiewicz - Kuś, Agnieszka Golan, Mariusz Szewczyk, Elżbieta Wojtyna. Zwycięzcom życzymy powodzenia w etapie okręgowym, który odbędzie się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w kwietniu 2022 r.

Elżbieta Wojtyna