Szkolne Koło Logistyki na największych targach logistyki w Polsce

9.11.2021 17:00

5 listopada Szkolne Koło Logistyki miało przyjemność uczestniczyć w największym branżowym wydarzeniu w kraju - Międzynarodowyych Targach Transportu i Logistyki odbywających się w Hali Expo w Warszawie.

TransLogistica Poland to największe w Polsce i Europie wydarzenie dla osób związanych z transportem i logistyką. Targi trwały trzy dni i wzięli w nich udział eksperci z różnych dziedzin logistyki. Podczas spotkań firmy zaprezentowały swoje rozwiązania z zakresu transportu intermodalnego , rozwiązań IT, ubezpieczeń, rozliczania czasu pracy kierowców, doradztwa podatkowego czy obsług celnej. Nasze koło uczestniczyło w trzecim, ostatnim dniu wydarzenia , które było przeznaczone dla młodzieży i osób wkraczających na rynek pracy. Uczniowie mieli okazję poznać bogatą ofertę firm logistycznych działających w branży TSL. Udało nam się nawiązać współpracę z firmami Ceva Poland , C.H. Robinson, Geis, Pekaes i wkrótce będziemy uczestniczyć w cyklu szkoleń i wykładów zorganizowanych dla członków Szkolnego Koła Logistyki.

W trakcie Targów Pracy braliśmy udział w licznych konkursach sprawdzających wiedzę logistyczną. Nasz uczeń Filip Jabłoński z 1 TL zdobył pierwsze miejsce w zmaganiach zorganizowanych przez firmę Ceva Poland.

Wyjazd był bardzo udany, zdobyliśmy mnóstwo nowych informacji z zakresu logistyki i służył również integracji nowych członków koła.

Opiekunowie koła  

Magdalena Malińska  
Mariusz Pietrusiak