Zdrowe nawyki to nie nuda.

3.12.2021 17:16

W dn.1.12.2021 i 2.12.2021 uczniowie klas I TTŻ i II TTŻ uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Zdrowo nakręcamy! Jedz, ucz się i działaj” promujących zdrowy styl życia.

Podczas warsztatów on -line uczniowie wysłuchali wykładu prowadzonego przez dietetyka, dotyczącego właściwie zbilansowanej diety, odpowiedniego doboru produktów, młodzież miała również możliwość konwersacji na czacie z Panią dietetyk. Druga część poświęcona była tematyce „zero waste”. Żyjemy w świecie konsumpcjonizmu generując bardzo duże ilości śmieci, odpadów. Zero waste to pewien styl życia mający na celu ograniczenie ilości zanieczyszczeń środowiska. Podsumowaniem warsztatów był quiz, a dla najlepszych nagrody. Warsztaty realizowane są w ramach projektu #AnnualFoodAgenda firma Maspex oraz Polska Akademia Nauk z Olsztyna.

Olga Kwapisz - Wojda