Wykład z dietetykiem

4.12.2021 23:20

W dniu 23.11.2021r. członkowie szkolnego Kółka Żywienia wraz z opiekunem Iwoną Bogusiewicz-Kuś uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem panem Piotrem Zduńczykiem. https://www.facebook.com/DietetykKlinicznyWarszawaGostynin

 Podczas niego omawiane były podstawowe zagadnienia dotyczące otyłości, z czego ona wynika, jak jej uniknąć lub pozbyć się. Przyczyną jest na przykład częste mylenie uczucia głodu z pragnieniem, dlatego należy pamiętać o spożywaniu min. 1,5l wody, a dla poprawy kondycji i zachowania sylwetki zalecany jest ruch, min. 8000 kroków dziennie.

Dowiedzieliśmy się o szkodliwym działaniu cukru, który jest obecny prawie w każdym spożywanym przez nas posiłku. Pan Piotr szczególną uwagę zwrócił na słodkie napoje, soki owocowe, wody smakowe, kofeinę oraz napoje energetyzujące tak chętnie kupowane przez ówczesną młodzież, nadmierne ich spożywanie osłabia nasze serce i w najgorszym przypadku może prowadzić do zawału w młodym wieku.

Gość przedstawił nam swoją perspektywę pracy dietetyka, proces tworzenia jadłospisów, omówił działanie suplementów wspierających odchudzanie oraz wpływ naszego podejścia do odchudzania na jego efekt.

Mamy ogromną nadzieję na dalszą współpracę z panem Piotrem, dziękujemy za to spotkanie, przekazaną wiedzę i czekamy na następną wizytę.

Członkowie szkolnego Koła Żywienia