Agrobiznes poznaje kolejne możliwości dofinansowania własnej działalności gospodarczej

20.12.2021 23:42

Dzięki uczestnictwu w czterech webinariach w grudniu 2021 uczniowie z Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu zwiększyli swoje szanse na pozyskanie dopłat unijnych.

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, jak co roku umożliwił, naszym uczniom dostęp do ważnych informacji, tj. w jaki sposób można sięgnąć po duże pieniądze na działalność gospodarczą będąc rolnikiem. Także osoby nie będące rolnikami, ale świadczące swoje usługi i adresujące produkty dla ludności mieszkającej na wsi mogą pozyskać atrakcyjne dofinansowanie.

Nasi uczniowie wzięli udział w następujących e-szkoleniach:

1. „Prowadzenie przetwórstwa na poziomie gospodarstwa rolnego” z zakresu rolniczego handlu detalicznego oraz sprzedaży marginalnej, lokalnej i ograniczonej (MLO);

2. " Rachunkowość w gospodarstwie rolnym na potrzeby PROW 2014-2020", dzięki czemu będzie im łatwiej rozliczać dofinansowanie własnej firmy;

3. "Energetyka prosumencka", które dotyczyło pozyskiwania energii ze słońca;

4. "Produkcja rolnicza metodami ekologicznymi", która jest jednym z najważniejszych celów Wspólnej Polityki Rolnej UE na lata 2023 – 2027.

Przy obecnych problemach na świecie z jednej strony z ochroną środowiska naturalnego, a z drugiej z poważnymi zmianami w gospodarce spowodowanej pandemią, kwestie dodatkowych funduszy i umiejscowienie się w dochodowej branży są sprawami kluczowymi w biznesie.

Elżbieta Wojtyna