Jak na praktyki, to tylko na Blich

22.12.2021 7:17

W listopadzie i w grudniu 2021 r. w szkole na Blichu diakon z łowickiego Wyższego Seminarium Duchowego odbywał praktyki katechetyczne. Prośbę do dyrektora ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu o przyjęcie praktykanta wystosował wicerektor wspomnianej uczelni ks. Jarosław Łękarski.

Praktyki katechetyczne w blichowskiej placówce obywały się w sposób stacjonarny. Diakon Krzysztof Żądło najpierw przysłuchiwał się lekcjom prowadzonym przez nauczyciela religii Piotr Sumińskiego, a następnie prowadził je samodzielnie. Nauczycielem prowadzącym przyszłego kapłana był Piotr Sumiński, katecheta z dwudziestoletnim stażem pracy.

Praktykant poznał sposoby prowadzenia zajęć, przyswoił obsługę dziennika elektronicznego Vulcan, zmierzył się z pracą z bezpośrednim kontaktem z młodzieżą, poznał kierunki nauczania oraz specyfikę szkoły na Blichu, zaznajomił się z obowiązkami nauczyciel, przekonał się, że praca nauczyciela katechety niesie za sobą dużo radości, satysfakcji, obserwował jak funkcjonuje szkoła, doświadczył dyżurowania w czasie przerw międzylekcyjnych, zapoznał się z zagadnieniami poruszanymi na lekcji religii w szkole ponadpodstawowej, sprawdzał prace domowe, uczestniczył w adwentowej akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Na własnej skórze doświadczył, że praca nauczyciela to nie tylko mówienie do uczniów przy tablicy. On sam podczas prowadzenia swoich lekcji zaprezentował się bardzo dobrze.

Diakon Krzysztof Żądło w ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu został bardzo ciepło przyjęty przez grono pedagogiczne. On sam jest pod wrażeniem blichowskiej młodzieży. Przyznał, że jest pozytywnie zaskoczony atmosferą panującą w szkole na Blichu. Dodał, że dużo się nauczył, a zdobytą wiedzę z całą pewnością wykorzysta w przyszłości w pracy w szkole. Warto dodać, że to kolejny praktykant, który szlifował swoje umiejętności katechetyczne w szkole na Blichu. Powoli staje się tradycją, że najlepsi katecheci wyrastają w ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu.

Piotr Sumiński