Klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych nie tylko poszerzają swoje zainteresowania kulinarne ale również zainteresowania sztuką

20.01.2022 21:07

W Dniu 19. 01. 2022r. klasy III i IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z Paniami: Iwoną Bogusiewicz – Kuś, Edytą Klak i Urszulą Surmą udały się na wycieczkę do Warszawy.

Głównymi punktami wyjazdu była „Niewidzialna wystawa” oraz spektakl w teatrze Buffo pt. „Romeo i Julia”.

Niewidzialna wystawa to bardzo ważne doświadczenie, ponieważ zwiedzanie jej odbywa się w całkowitej ciemności. Uczniowie mają wtedy możliwość przekonania się na jakie trudności napotyka człowiek niewidomy lub niedowidzący. Uczestnicy wystawy poruszali się po mieszkaniu, ulicy, lesie i mostku na wodzie dotykając tylko charakterystycznych przedmiotów. Po wyjściu z wystawy, każdy docenił to co otrzymał od losu i był szczęśliwy, że znów widzi otaczającą go rzeczywistość.

Sztuka „Romeo i Julia” skierowana była do młodzieży. Wątek miłosny między dwojgiem kochających się ludzi był przedstawiony bardzo nowocześnie z zapierającymi dech efektami. Takie przedstawienie sztuki z pewnością zachęci młodych ludzi do odwiedzania teatrów i rozwijania swoich zainteresowań literaturą piękną.

Edyta Kłak   Iwona Bogusiewicz – Kuś   Urszula Surma