Witaj szkoło! Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 na Blichu

5.09.2012 9:52

Uczniowie ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu zebrali się 3 września 2012 roku o godzinie 9.00, by wraz z Dyrekcją  Szkoły, Radą Pedagogiczną, rodzicami i pracownikami szkoły uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny.

Zanim jednak to nastąpiło, wręczono nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy odbywali praktykę zawodową w okresie wakacyjnym. Nagrody za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowo odbytą praktykę zawodową otrzymali:

Maciej Nowakowski z klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa; wychowawca- Pani Paulina Dróżdż,
• Daniel Wielec z klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa, wychowawca- Pani Paulina Dróżdż,
• Katarzyna Rolewska z klasy III Technikum Agrobiznesu; wychowawca- Pan Jerzy Zabost,
• Michalina Kosiorek z klasy III Technikum Turystyki Wiejskiej; wychowawca- Pan Jerzy Zabost,
• Weronika Wiśniewska z klasy III Technikum Agrobiznesu; wychowawca- Pan Jerzy Zabost,
• Krystian Wójcik z klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa, wychowawca- Pani Milena
Wojda- Wróbel,
• Joanna Suder z klasy II Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego; wychowawca- Pani
Anna Kosmowska.

Wręczono także nagrody za wzorowe zachowanie, dobre wyniki w nauce i bardzo dobrze odbytą praktykę zawodową. Zdobyli je następujący uczniowie:

Sylwia Płacheta oraz Martyna Gajda z klasy III Technikum Turystyki Wiejskiej, Katarzyna Wodzyńska , Łukasz Zabost, Monika Przybylska oraz Bartłomiej Szufliński z klasy III Technikum Agrobiznesu,
• Andżelika Sierota z klasy III Technikum Logistycznego,
• Weronika Wojda z klasy II Technikum Agrobiznesu,
• Wioletta Fangrat z klasy II Technikum Turystyki Wiejskiej,
• Sylwia Kunecka z klasy II Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego,
• Marzena Kukieła oraz Dominika Fidler z klasy III Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego,
• Wojciech Janus, Daniel Pędziejewski oraz Jarosław Blus z klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa,
• Patryk Dzięgielewski oraz Marek Gajda z klasy III Technikum Informatycznego.

Wręczono również dyplomy gratulacyjne za udział w konkursach wewnątrzszkolnych, ale nie tylko. Otrzymali je:

• Łukasz Zabost z klasy III Technikum Agrobiznesu za tytuł Laureata w XII Ogólnopolskiej
Olimpiadzie Wiedzy o Przedsiębiorczości,
• Daniel Bury z klasy II Technikum Agrobiznesu za udział w V Ogólnopolskim Konkursie
Wiedzy Pożarniczej,
• Patryk Dzięgielewski z klasy III Technikum Informatycznego za uzyskanie 2 miejsca
w Wewnątrzszkolnym Konkursie Języka Angielskiego ,

• Patryk Chmurski z klasy III Technikum Logistycznego za uzyskanie 3 miejsca
w Wewnątrzszkolnym Konkursie Języka Angielskiego,
• Maciej Kret z klasy III Technikum Informatycznego za uzyskanie 2 miejsca w VIII
Wewnątrzszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego,
• Wioletta Redek za udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym.

Dyrektor szkoły - Pan Mirosław Kret w sposób szczególny przywitał tegorocznych maturzystów oraz uczniów klas pierwszych, którzy w tym roku rozpoczynają edukację na „Blichu”, a jest ich aż 193. Została im przedstawiona kadra pedagogiczna szkoły. Pan Mirosław Kret omówił pierwszoklasistom zasady panujące w szkole. Potem przedstawił wychowawców klas pierwszych. Są nimi:

Technikum Informatyczne- p. Bogumiła Rosa,
Technikum Mechanizacji Rolnictwa- p. Małgorzata Kosiorek,
Technikum Logistyczne- p. Jolanta Sikorska,
Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych- p. Urszula Surma,
Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Technikum Logistyczne- p. Elżbieta Maria Tataj,
Technikum Agrobiznesu i Technikum Technologii Żywności- p. Jolanta Dębska,
Zasadnicza Szkoła Zawodowa- p. Wojciech Białecki,
Klasa III Technikum Mechanizacji Rolnictwa - p. Dariusz Surma.

Po przemówieniu Pana Dyrektora, głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Marianna Krysztofiak. Życzyła uczniom  sukcesów, a nauczycielom cierpliwości. Po niej swoje krótkie wystąpienie zaprezentował przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego - Michał Sut z kl. IV Log. Nowymi opiekunami Samorządu Szkolnego są: Pani Agnieszka Leśniewska-Pisarek oraz Pani Linda
Jakubowska.

Pod koniec uroczystości Pan Mirosław Kret przeczytał zebranym fragment listu Pani Minister Edukacji Narodowej – Krystyny Szumilas oraz fragment listu Rzecznika Praw Dziecka- Pana Marka Michalaka. Na koniec głos zabrali wicedyrektorzy szkoły. Pani Maria Laska przedstawiła pierwszoklasistom zasady panujące w szkole oraz wspomniała o programach, w jakich mają szansę uczestniczyć , a Pan Janusz Wróbel poinformował o przydziale sal dla poszczególnych klas na rok szkolny 2012/2013.

Poczet sztandarowy stanowili uczniowie kl. III Log: Patryk Łapa, Adrian Wielemborek, Katarzyna Pietrzak, Aleksandra Stelmaszczyk, Agnieszka Workowska oraz Bartosz Szymański.

W czasie trwania uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego minutą ciszy uczczona została pamięć poległych w obronie naszej Ojczyzny podczas II wojny światowej, a delegacja uczniów w składzie:
Andżelika Sierota z klasy IV Log oraz Agata Kłudczyńska z klasy III Log złożyła kwiaty i zapaliła znicze
pod tablicą upamiętniającą poległych podczas niej nauczycieli.

Michalina Kosiorek, Weronika Wiśniewska, Piotr Sumiński