Wydarzenie dla logistyków

9.03.2022 22:10

Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych organizowanego przez Akademię Umiejętności Eurocash. Jest to spotkanie on-line, które odbyło się 9 marca 2022 r., skierowane do techników i szkół branżowych z naszego województwa. W festiwalu wzięła udział klasa 3 TLbg. Wydarzenie to, ze względu na tematykę, adresowane jest do uczniów oraz przyszłych absolwentów szkół branżowych i techników, na kierunkach magazynier – logistyk i technik logistyk.

Celem Wirtualnego Festiwalu jest zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w obszarze szeroko rozumianej logistyki w zawodach takich jak magazynier, administrator, planista transportu. Ważnym elementem każdej edycji Festiwalu jest także przekazanie wiedzy uczniom (w ramach doradztwa zawodowego) jak planować swoją ścieżkę zawodową, jak odnaleźć się na rynku pracy oraz jak rozwijać swoje kompetencje osobiste i zawodowe.

Udział w wydarzeniu pozwolił nam na zdobycie cennych informacji z zakresu logistyki. Dowiedzieliśmy się, jakie umiejętności są pożądane w zawodzie logistyka i jak przejść proces rekrutacji do firm logistycznych. Ciekawy wykład dotyczył także drogi ładunku od producenta do konsumenta.

Magdalena Piechowska-Malińska
Agnieszka Leśniewska