Dzień otwarty UTH w Warszawie - dzień pod znakiem logistyki. Kolejne spotkanie z logistyką dla uczniów Szkolnego Koła Logistyki.

15.03.2022 17:56

14 marca Szkolne Koło Logistyki z opiekunami p. Magdaleną Piechowską-Malińską i p. Mariuszem Pietrusiakiem wzięło udział w pełnym atrakcji dniu otwartym Wydziału Inżynieryjnego w Kampusie Jagiellońska w Warszawie. Wyjazd został ufundowany dla naszych logistyków przez uczelnię na mocy porozumienia pomiędzy ZSP nr 2 a UTH.

Program wydarzenia był niezwykle bogaty, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Działo się naprawdę dużo: prezentacja tuningowanych aut studentów z UTH Racing Team, spotkanie z Paweł Trela - Driftingowym Mistrzem Polski i wykład "Przygotowanie aut do sportu", nauka latania dronem przy stoisku Bezzałogowych Statków Powietrznych, wernisaż prac studentów Architektury wnętrz ,prezentacja sprzętu geodezyjnego i bazy laboratoryjnej wykład: "Projektowanie układów funkcjonalnych wnętrz mieszkalnych", warsztaty: "Organizacja procesu transportowego w nowoczesnym centrum logistycznym", "Mission Arduino" - zajęcia projektowe z elementami programowania , "Jak się uczyć, żeby się nauczyć?

Dla naszych uczniów najciekawszy okazał się wykład na temat przyszłości logistyki i transportu prowadzony przez specjalistę do spraw logistyki z firmy Kuehne Nagel , wykładowcę UTH i SGGW dr inż. Andrzeja Wojciechowskiego. W czasie warsztatów w laboratorium logistyki uczniowie wykonali zadanie w programie komputerowym, które polegało na rozmieszczeniu ładunku w naczepie .

Magdalena Piechowska-Malińska