O poduszce bezpieczeństwa oszczędności i jak uniknąć ryzyka inwestycyjnego

24.03.2022 13:20

23 marca 2022 r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w interesującym wykładzie online w ramach VI Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości.

Dzięki zgłoszeniu ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu na e-lekcję, którą prowadził Krzysztof Jajuga - profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Warszawskiej, wraz z bardzo liczną społecznością z różnych szkół ponadpodstawowych z całej Polski, poznaliśmy dostępnie podane i przydatne zagadnienia na temat zarządzania pieniędzmi. Wykład dotyczył przede wszystkim oszczędzania i inwestowania w instrumenty finansowe.

Oprócz bardzo przydatnych, stricte kapitałowych (ale i kapitalnych) treści, podsumowaniem tej e-lekcji niech będą dwa ważne wnioski:

  1. Pamiętaj o dywersyfikacji, czyli „nie trzymaj wszystkich jajek w jednym koszyku" oraz
  2. "Inwestowanie w siebie to najlepsza rzecz jaką możesz zrobić. Rób wszystko to, co poprawia twoje talenty; to jest coś, czego nikt nie może ani opodatkować, ani tobie odebrać" - cytując Warrena Buffetta.

Młodzież z innych klas, w których jest prowadzona edukacja ekonomiczna, też będzie miała udostępnione te zagadnienia na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości.

Elżbieta Wojtyna i Paulina Drożdż