Warsztaty ZPiT „Blichowiacy ”

20.04.2022 20:50

W dniach 5-6.04.2022 roku odbyły się warsztaty wokalno- taneczne Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” w „Gościńcu nad Wartą” w Uniejowie.

W warsztatach uczestniczyło 30 członków zespołu. Pracowaliśmy nad nowym programem obrzędowym „Na sobótki”. Została utworzona choreografia do poloneza narodowego- „Polonez powitalny”, który będzie tańczony w strojach szlacheckich.

Zajęcia wokalne prowadził Pan Jakub Żaczkiewicz- nauczyciel muzyki w naszej szkole. Jako choreograf i instruktor tańca pracowała z nami Pani Klaudia Sędecka-Kowalska, tworząc choreografię do poloneza narodowego. Podczas prób kapela w składzie: Kinga Foks- skrzypce, Maciej Czapnik- bęben, Jakub Rembiejewski- klarnet, akompaniowała zespołowi po kierunkiem Pana Jana Dutkiewicza- nauczyciela historii i muzyki w naszej szkole. Jako opieka pojechał z nami Pan Maciej Wróbel- nauczyciel języka angielskiego. Nad całością czuwała kierownik zespołu Pani Katarzyna Polak, jednocześnie, pracująca nad rysunkiem obrzędowym- „Na sobótki”. 

Dwa dni pobytu w Uniejowie były bardzo pracowite dla zespołu, ale znaleźliśmy czas na relaks- korzystanie z atrakcji miasta term i basenów w Uniejowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, instruktorom i uczestnikom wjazdu za miłą atmosferę i wspólnie spędzony czas. Dyrekcji szkoły dziękujemy za możliwość zorganizowania warsztatów wyjazdowych dla zespołu.