Biblia Księgą Życia.

22.04.2022 8:04

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, który jest organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Zakres tematyczny Konkursu obejmował Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć.

Celem Konkursu jest zachęcanie młodzieży do czytania Pisma Świętego i czerpania z tej lektury radości w wierze.

Na stronach internetowych konkursu możemy przeczytać o udzielonym papieskim błogosławieństwie dla jego uczestników:

„Ojciec Święty życzy wszystkim biorącym udział w Konkursie ,,zapału natchnionych Autorów, którzy w przesłaniu Biblii pragnęli doświadczyć bliskości Boga. Niech osobisty kontakt ze Słowem Bożym będzie dla Uczestników Konkursu zachętą do dzielenia się Biblią z innymi osobami, by ukazywać im zawartą w niej moc i nadzieję. (…) Aby codzienna lektura Ksiąg natchnionych, zwłaszcza Ewangelii, stała się dla wielu młodych okazją do poznania Chrystusa, zaproszenia go do swego domu i życia Nim na co dzień.” (Watykan 22 stycznia, 2021r.)

Nasi uczniowie podjęli to wyzwanie. Do etapu szkolnego przystąpiło 14 osób. Trzy pierwsze z największą liczbą punktów przeszły do etapu diecezjalnego. Są to: Maciej Materek i Patryk Parys z klasy IV TAM oraz Adrian Tomaszkiewicz z klasy I TL.

W dniu dzisiejszym wymienieni uczniowie rozwiązywali test do etapu diecezjalnego, który odbył się w Łowiczu w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Maciej i Patryk z klasy IV TAM pomimo przygotowań do egzaminów maturalnych, nie odłożyli Pisma Świętego na bok. Adrian z klasy I TL zakwalifikował się do części ustnej konkursu, ponieważ był w grupie pierwszych 7 osób z największą liczbą punktów. Ostatecznie zajął 6 miejsce z bardzo dobrym wynikiem. Wszyscy otrzymali od organizatorów dyplomy i książki.

Gratulujemy udziału i dobrych wyników. Organizatorzy podkreślają, że to nie jest zwykły konkurs, bo dotyczy Bożego Słowa.

Pismo Święte nie tylko się czyta, Ono zmienia życie człowieka, czego życzymy wszystkim uczestnikom Konkursu i czytelnikom Biblii.

Emilia Adamowicz