Wyniki egzaminów zawodowych - kolejnym sukcesem młodzieży na Blichu

12.09.2012 14:31

Rok szkolny 2010/2011 żegnaliśmy miłą informacją o wielkim sukcesie młodzieży naszej szkoły na Finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczej (OWIUR).

Nowy rok szkolny rozpoczynamy równie pozytywną wiadomością – wysoką zdawalnością i bardzo dobrymi wynikami egzaminów zawodowych.

W czerwcu, w sesji letniej, w Szkole na Blichu do egzaminów zawodowych przystąpiło 213 uczniów, w tym 46 słuchaczy szkół dla dorosłych. Egzaminy odbyły się na poziomie techników (technik agrobiznesu, technik mechanizacji rolnictwa, technik technologii żywności, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik informatyk, technik logistyk, technik turystyki wiejskiej) oraz zasadniczej szkoły zawodowej (mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz kucharz małej gastronomii). Do egzaminów przystąpili również słuchacze szkoły dla dorosłych kształcący się w zawodach: technik logistyk, technik ochrony fizycznej osób i mienia, technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa.

Najlepszą zdawalność uzyskała klasa technikum mechanizacji rolnictwa: 96,67% oraz szkoła policealna dla dorosłych technik rolnik gdzie zdawalność osiągnęła 100 %. Łącznie zdawalność wszystkich zawodów wyniosła blisko 77 %, podczas gdy średnia województwa łódzkiego to 67,29%. Zdawalność w OKE Łódź wyniosła 66%.

Oprócz wysokiego procentu zdawalności, należy również zwrócić uwagę na fakt, że wielu uczniów i słuchaczy naszej Szkoły uzyskało ponad 90 % poprawności rozwiązywania zadań egzaminacyjnych zarówno w częściach pisemnych jak i praktycznych. Dane te świadczą o wysokim poziomie kształcenia zawodowego w Szkole na Blichu oraz bardzo dobrym przygotowaniu do egzaminów zarówno przez nauczycieli szkoły jak i samych uczniów i słuchaczy szkoły dla dorosłych.

Procentową zdawalność wszystkich zawodów Szkoły na Blichu przedstawia załączony wykres.

Agnieszka Brzozowska