Zawód - PROGRAMISTA - rozpocznij swoja ścieżkę kariery ucząc się jeszcze w szkole na Blichu

18.05.2022 14:19

W dn. 15 maja 2022 w sali wykładowej nr 1 odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich technikum kształcącego w zawodach: technik informatyk oraz technik programista z panem Michałem Szymańskim – współwłaścicielem firmy MDBootstrap. Przedsiębiorstwo związane jest z branżą IT i funkcjonuje na tynku od 2016 r.

Pan Szymański https://www.facebook.com/m.k.szymanski/ opowiedział uczniom o swoich początkach z programowaniem oraz o rozwoju marki MDB. Przedstawił również uczniom wiele atutów związanych z pracą w branży IT.

Biorąc pod uwagę własne doświadczenia, jak również zapotrzebowanie na programistów na globalnym rynku pracy, przedsiębiorca zaproponował uczniom wzięcie udziału w 6 – 12 miesięcznym kursie programowania, prowadzonym pod bacznym okiem pracowników firmy MDBootstrap. Dodał, że dla najlepszych firma przewiduje płatne miesięczne staże wakacyjne. Oferta pana Szymańskiego spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży.

Uczniowie mogą aplikować do kursu pod adresem https://mdbacademy.org/.

Współpraca szkoły z firmą MDBootstrap planowana jest również w zakresie organizacji praktyk zawodowych uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik programista.

tekst: Edyta Niedzielska
zdjęcia: Monika Danych