Sekrety Polskiego Radia i fenomenalny musical „Romeo i Julia 3 D” w Teatrze Studio Buffo w Warszawie dla programistów i informatyków z Blichu

18.05.2022 17:00

Dnia 17 maja 2022 roku uczniowie klasy II kształcącej w zawodach technik programista i technik informatyk wraz z Panem Grzegorzem Słomą i Panem Damianem Malejką – organizatorami wycieczki mieli możliwość zapoznać się z pracą dziennikarzy w Polskim Radiu.

To już kolejny taki wyjazd, który ma na celu poszerzanie wiedzy na temat mediów. Spiker- Pan Andrzej Krusiewicz bardzo ciekawie opowiadał o pracy w radiu. Młodzież miała okazję zobaczyć pomieszczenia konferencyjne, salę im. Władysława Szpilmana archiwum radiowe, studia nagrań i realizacji programów, posłuchać fragmentu audycji oraz podpatrzeć jak zostaje ona realizowana. Uczniów zainteresowały informacje przekazywane przez Pana Krusiewicza, zadawali wiele pytań związanych z pracą reporterów , dziennikarzy Polskiego Radia. Kolejnym punktem programu wycieczki programistów i informatyków było zwiedzanie Starego Miasta w Warszawie. Uczniowie obejrzeli warszawskie kamieniczki, następnie udali się na mury obronne, Barbakan i na punkt widokowy Góra Gnojna, z którego roztacza się przepiękny panoramiczny widok na dolinę Wisły i Pragę. Kolejnym punktem programu była wizyta w Teatrze Studio Buffo. Moc wrażeń i niesamowite przeżycia wywołał wśród uczniów obejrzany musical „Romeo i Julia” w technologii 3 D. Warto dodać, że to najnowsza produkcja Janusza Józefowicza. Doskonała gra aktorów , niesamowite efekty dźwiękowe, wizualne, padający na scenie deszcz, sprawiły , że widzowie oglądali spektakl z zapartym tchem, a co chwilę w teatrze dało się słyszeć gromkie brawa. Po spektaklu uczniowie mieli możliwość spotkać się i porozmawiać z odtwórcami głównych ról– Magdaleną Dąbkowską- Julią, Mariolą Napieralską- Panią Capuletti, Pawłem Orłowskim- Merkucjem, Karolem Jankiewiczem- Romeem, Ojcem Laurentym- Jerzym Grzechnikiem. Pamiątką są wspólne zdjęcia i autografy złożone w Kronice Szkolnej.

Grzegorz Słoma, Damian Malejka