RUNBLICH 2022

1.06.2022 22:10

I edycja RUNBLICH za nami. 01.062022 r. łącznie trzydziestu śmiałków, spośród uczniów i nauczycieli, wzięło udział w terenowym biegu z przeszkodami (naturalnymi oraz sztucznymi).

Każdy z uczestników tych wysiłkowych zmagań miał do pokonania m.in. bieg terenowy o dystansie 4000 m, trzykrotne czołganie się pod siatką maskującą, dwukrotną przeprawę przez Bzurę. Wszyscy startujący ukończyli I RUNBLICH! Na podium znalazło się trzech uczniów z pierwszych klas. I miejsce zajął Michał Nowak, na II miejscu uplasował się Ernest Dulemba, III w klasyfikacji był Maksymilian Kłakulak. Zdeklasowali oni swoich starszych kolegów, jedną koleżankę i dwóch belfrów.

Po zakończonych zawodach można było usłyszeć opinie od startujących, że nie były to tak łatwe zmagania, jak przed startem się wydawało. Najwięcej emocji wzbudzało pokonanie rzeki. Dla niektórych był to czas złapania oddechu, dla innych zaś moment największego wysiłku.

Po zakończonym biegu i nauczyciele wychowania fizycznego, i uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że w przyszłym roku chcą powtórzyć udział w biegu. Tym bardziej, że organizatorzy zawodów chcą włączyć do rywalizacji inne szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu łowickiego.

O bezpieczeństwo uczestników dbali strażacy z PSP w Łowiczu oraz druhowie z OSP w Błędowie. Wszyscy zaangażowani w przygotowanie I RUNBLICH jak i startujący, składają swoje podziękowania Starostwu Powiatowemu w Łowiczu, dyrekcji szkoły, ww. jednostkom straży pożarnej, KPP w Łowiczu, jak również uczniom pilnującym porządku na trasie.

Cele opisanej imprezy sportowo-rekreacyjnej były następujące: integrowanie młodzieży, propagowanie zdrowego, aktywnego i ekologicznego stylu życia, kreowanie i propagowanie nowych trendów w organizacji imprez sportowo – rekreacyjnych w szkole.

Katarzyna Charążka, Kamil Szkup, Piotr Sumiński