Wizyta programistów w firmie Doradigital

21.06.2022 21:00

Powoli kończą się zajęcia z projektu „Wyższe kompetencje to lepsza płaca i praca”. Uczniowie szykują się na rozpoczęcie praktyk, które zakończą ich udział w projekcie.

W piątek 27 maja uczestnicy zajęć „Programowanie z logiką” i „Montaż komputerów” odwiedzili zaprzyjaźnioną firmę Doradigital, zajmującą się produkcją oprogramowania na rynek amerykański dla dużych firm medycznych. Mieszczącą się w Łowiczu przy ulicy Napoleońskiej. Wizyta miała przede wszystkim pokazać miejsce pracy programisty i oczywiście poznać osoby tam pracujące. Blichowska młodzież została oprowadzona po nowoczesnym, ciepło urządzonym budynku firmy oraz wzięła udział w zajęciach zorganizowanych przez pracowników firmy. Prelekcje dotyczyły:

• Quality engineering -dziedziny zajmującej się inżynierią jakości czyli zasadami i praktyką zapewniania kontroli jakości produktów i usług. Natomiast Quality Assurance Engineer/QA Engineer to inżynier ds. kontroli jakości, tworzy testy manualne I automatyczne, które identyfikują problemy z oprogramowaniem przed wprowadzeniem na rynek.

• obsługi Visual Studio Code – kilka cennych rad podnoszących jakość obsługi i profesjonalizację.

• konteneryzacji w łączeniu usług i wykorzystywanie do tego celu api

• prelekcji na temat specyfiki procesu uczenia się i funkcjonowania w firmie, oraz podwyższania swoich kwalifikacji.

Miłą niespodzianką byli pracownicy firmy, którzy są absolwentami naszej szkoły z kierunku technik informatyk. Zwiedzając firmę, w jednym z pomieszczeń, młodzież nasza spotkała się z Danielem i Kają, uczniami klasy trzeciej technik informatyk– będącymi na praktykach w ramach programu.

W wakacje, Doradigital przyjmie na praktyki z projektu „Wyższe kompetencje to lepsza płaca i praca” sześciu naszych uczniów, którzy ukończyli kurs „Programowanie z logiką”.

Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu działalności firmy. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie spotkania.

Magdalena Drobnik Pudłowska, Leszek Skórski