Warszawa multisensorycznie

21.06.2022 21:06

Uczniowie z III klasy technikum agrobiznesu (3 LAp), tuż po egzaminie zawodowym z kwalifikacji „Prowadzenie produkcji rolniczej” i tuż przed zakończeniem roku szkolnego, wraz z wychowawczynią szybko zorganizowali się na wypad do Warszawy.

Korzystając z PKP i linii metra dotarliśmy do centrum stolicy. Najpierw spędziliśmy ponad godzinę czasu na przyglądaniu się nowoczesnej ekspozycji w Centrum Pieniądza przy Narodowym Banku Polskim. Odbyliśmy ciekawą wirtualną wędrówkę, obserwując historię monet i banknotów na świecie, począwszy od VI wieku przed naszą erą, a kończąc na pieniądzu przyszłości, który dopiero będzie zastosowany.

Niespieszny lunch, w spontanicznie wybranym według uznania uczestników miejscu, też miał swój urok.

Nasza wycieczka trafiła także do Pałacu Kultury i Nauki, aby wziąć udział w Multi-Sensory Exhibition, czyli najważniejszej multimedialnej wystawie poświęconej geniuszowi Leonarda da Vinci. Po raz pierwszy w Polsce zagościła ekspozycja, która będzie dostępna do 25 czerwca br. Ta wystawa powstałą dzięki współpracy historyków sztuki, informatyków, inżynierów dźwięku i dzięki innowacyjnej technologii immersji (Digital Art 360). Prezentuje fascynujący świat da Vinci i jego wkład w naukę, sztukę, technologię, naturę. W poprzednich edycjach wystawa była prezentowana we Florencji, Mediolanie, Pekinie, Szanghaju, Kanadzie oraz USA, stając się najliczniej odwiedzaną ekspozycją o dziełach LdV. Obecnie dzięki obchodom 500 rocznicy śmierci mistrza stała się częścią światowego programu poświęconego jego pamięci.

Na zakończenie podróży, po delektowaniu się wybitną twórczością, wjechaliśmy windą na 30 piętro PKiN, aby stamtąd podziwiać panoramę stolicy. Zadowoleni i pełni nowych wrażeń wróciliśmy do Łowicza.

Elżbieta Wojtyna