Konkurs „WEEKEND NA WSI – PEŁEN SMAKU I ATRAKCJI”

29.08.2022 15:12

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego organizuje trzecią już edycję konkursu „WEEKEND NA WSI – PEŁEN SMAKU I ATRAKCJI”, którego celem jest popularyzacja wypoczynku na obszarach wiejskich, promocja gospodarstw kultywujących lokalne tradycje i smaczną regionalną kuchnię, a także propagowanie interesujących miejsc, obiektów oraz ofert atrakcyjnych turystycznie na obszarach wiejskich województwa łódzkiego.

Szczegółowe informacje na temat konkursu wraz regulaminem informularzami zgłoszeniowymi znajdują się pod następującym linkiem: https://lodzkie.ksow.pl/aktualnosc/konkurs-weekend-na-wsi-pelen-smaku-i-atrakcji-2022 

Do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe.

W tym roku w konkursie mogą wziąć udział, w zależności od kategorii tematycznej:

* właściciele gospodarstw agroturystycznych, obiektów świadczących usługi turystyczne na obszarach wiejskich województwa łódzkiego - (kategoria I),

* WSZYSCY PEŁNOLETNI MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO (W TYM TAKŻE UCZNIOWIE SZKÓŁ), a także regionalne i lokalne organizacje turystyczne, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje i stowarzyszenia oraz inne podmioty działające w sektorze turystycznym - (kategoria II i III).

 

Kategoria I - WEEKEND PEŁEN ATRAKCJI I SMAKU - zgłoszenie powinno zawierać minimum 5 zdjęć prezentujących obiekt: jego wygląd zewnętrzny, przestrzeń użytkową, otoczenie obiektu oraz propozycje spędzenia wolnego czasu i dodatkowych atutów w formie atrakcji rekreacyjnych lub kulinarnych oferowanych przez właścicieli obiektu.

Kategoria II - AKTYWNY WEEKEND NA WSI - film zgłoszony w ramach tej kategorii powinien prezentować ofertę aktywnego spędzania wolnego czasu w oparciu o infrastrukturę turystyczną, edukacyjną i kulturalną. Propozycja dla osoby/podmiotu niebędącego właścicielem gospodarstwa agroturystycznego i podmiotów prowadzących działalność w sektorze turystycznym. Film powinien być relacją z pobytu turysty w prezentowanych miejscach/obiektach/podmiotach/przedsięwzięciach.

Kategoria III - SMACZNY WEEKEND NA WSI - film zgłoszony w ramach tej kategorii powinien prezentować obiekty opierające swoją działalność na tradycji kulinarnej polskiej wsi, bądź funkcjonujących na terenie województwa łódzkiego szlakach kulinarnych. Propozycja smacznego weekendu na wsi przygotowana przez osoby/podmioty niebędące właścicielami gospodarstw agroturystycznych i podmiotów prowadzących działalność w sektorze turystycznym na obszarach wiejskich województwa łódzkiego. Film powinien być relacją z pobytu turysty w prezentowanych miejscach/obiektach/podmiotach/przedsięwzięciach.

Pliki do pobrania: