Zajęcia praktyczne w terenie… czyli młodzież z Blichu w WSL w Poznaniu

10.10.2012 14:18

Dnia 28 września 2012roku, tuż przed inauguracją nowego roku akademickiego,  gośćmi WSL byli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Łowiczu.

Przyszli adepci logistyki mogli przekonać się, jak wygląda życie studenta uczelni logistycznej. O tym opowiedział im mgr Mateusz Hoppe, który zaprezentował możliwości i perspektywy, jakie dają studia w Wyższej Szkole Logistyki. O niezbędności logistyki w codziennej pracy przedsiębiorstw mówiła mgr Joanna Lewandowska, a niecodzienne właściwości kodów kreskowych odkrywali uczniowie w jedynym w Polsce Laboratorium RFID.  Po teoretycznym wstępie uczniowie udali się z wizytą do firmy STILL, gdzie mieli okazję poznać naturalne środowisko pracy logistyków.

PROGRAM SPOTKANIA:

Prezentacja oferty edukacyjnej Wyższej Szkoły Logistyki – mgr Mateusz Hoppe.

Wykład logistyczny - mgr Joanna Lewandowska.

Zwiedzanie oraz prezentacja laboratorium identyfikacji przy pomocy fal radiowych (RFID).

Zwiedzanie firmy logistycznej: STILL.

Agnieszka Leśniewska - Pisarek