„Eucharystia jest moją autostradą do Nieba” Bł. Carlo Acutis

15.09.2022 12:50

14 września w katedrze, w Łowiczu odbyły się uroczystości związane z peregrynacją relikwii bł. Carlo Acutis. Bł. Carlo jest patronem Internetu, z tej okazji zorganizowano dla młodzieży warsztaty medialne w ŁOK–u.

Uczestniczyli w nich uczniowie naszej szkoły z klasy IV TMp. Warsztaty przygotowane były przez dziennikarzy i studentów Akademii Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia. Młodzież dowiedziała się jak wygląda praca w telewizji oraz jak przebiegają procesy przekazywania informacji. Chętnie brali udział w ćwiczeniach np.: poprowadzili wiadomości sportowe i prognozę pogody. Prowadzący warsztaty z elokwencją i humorem wprowadzili słuchaczy w tajniki pracy dziennikarskiej. Uczniowie bardzo pozytywnie ocenili całe spotkanie.

Po zakończeniu warsztatów uczniowie z wychowawcą p. Katarzyną Mańkowską i katechetką wspólnie byli na modlitwie w katedrze przy relikwiach bł. Carlo. Wieczorem odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ks. Bp Andrzej Dziuba. Po Mszy Świętej świadectwa z życia błogosławionego składali Włosi z Umbrii. Wysłuchaliśmy także przesłania Mamy bł. Carla, że dla jej Syna Eucharystia była „autostradą do Nieba”. Na zakończenie odbyła się adoracja i uwielbienie Najświętszego Sakramentu.

Emilia Adamowicz